Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Prażmowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Realizacja zmian w pomocy

Email Drukuj PDF

 

 

 

W ramach realizacji Projektu pn. „Realizacja zmian w pomocy”, (Działania 2.5 - Skuteczna pomoc społeczna - Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej przez nakierowanie działań na poprawę obsługi klienta Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój)  w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prażmowie od 01.06.2020r. wprowadzony zostanie nowy model organizacyjny polegający na oddzieleniu pracy socjalnej od postępowań administracyjnych. Celem tej  zmiany jest podniesienie jakości świadczeń udzielanych przez pracowników socjalnych  po to, by skuteczniej i efektywniej wspierać osoby oraz rodziny korzystające z usług Ośrodka.

 

Nowy model zakłada przede wszystkim rozdział zadań wykonywanych przez pracowników socjalnych poprzez wyodrębnienie następujących Zespołów/Stanowisk:

 

  • PRACOWNIK DS. PIERWSZEGO KONTAKTU którego zadaniem jest profesjonalne potraktowanie zgłaszającej się po pomoc osoby lub osoby zgłaszającej przypadek wymagający pomocy. Pracownik zapoznając się ze zgłaszanym problemem i po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy kieruje osobę zgłaszającą się do odpowiedniego zespołu pracowników.
  • PRACOWNICY DS. POSTĘPOWAŃ ADMINISTRACYJNYCH odpowiadają za pomoc osobom i rodzinom zgłaszającym się do GOPS i potrzebującym pomocy  w formie świadczenia przyznawanego decyzją administracyjną (świadczenia pieniężnego i świadczenia niepieniężnego), w tym usług pomocy społecznej. Diagnozują sytuację, udzielają informacji i porad, aktywizują osoby i rodziny, a także ustalają niezbędny zakres współpracy,
  • PRACOWNICY DS. PRACY SOCJALNEJ nie prowadzą postępowań administracyjnych, natomiast realizują pracę socjalną z osobą i/lub rodziną, która zgłasza się po pomoc do GOPS, z wykorzystaniem narzędzi pracy socjalnej w tym kontraktu socjalnego, indywidualnych programów, oraz innych narzędzi i instrumentów.

Zgodnie z Ustawą o pomocy społecznej praca socjalna ma na celu pomoc osobom i rodzinom we wzmacnianiu lub odzyskiwaniu zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie poprzez pełnienie odpowiednich ról społecznych oraz tworzenie warunków sprzyjających temu celowi.

 

 

Szukaj

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Prażmowie czynne są numery telefonów:

Kierownik, Księgowość, Fundusz Alimentacyjny
22 727 05 26

Świadczenia Rodzinne i Wychowawcze PROGRAM 500+
22 736 19 56

Pomoc Społeczna
22 727 42 67

Reklama
Reklama
Reklama

Kalendarz

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama